Eğitim

Projelerin her aşamasında ihtiyaca uygun

alternatif çözümler üretiyor, sadece çözüm

üretirken değil hedefleri belirtirken de

müşterilerimize yol gösteriyoruz.

Proje Yönetimi

Projelerin her aşamasında ihtiyaca uygun

alternatif çözümler üretiyor, sadece çözüm

üretirken değil hedefleri belirtirken de

müşterilerimize yol gösteriyoruz.

Yönetim Danışanlığı

En başarılı şirketler, değişen ihtiyaçlarını

zamanında tespit edebilen, bu doğrultuda

gerekli önlemleri geliştiren ve

uygulayanlar olacaktır.

Finans Danışmanlığı

 

1.       Bütçe oluşturma ve kontrol sistemi danışmanlığı

“Çeşmenin suyunun her zaman aynı bollukta akmayacağını, zaman zaman azalacağını ve bir gün kesileceğini göz önünde tutarak, bütçenizde ihtiyatlı olunuz.” 
Vehbi KOÇ

Bütçe oluşturma ve kontrol sistemi, malzeme girdisinden, ürün çıktısına kadar tüm süreçleri geliştirip, işletmenizin karlılığını bugünden görmenizi ve doğru karar vermenizi ağlamaktadır.

Bütçeleme sistemi oluşturma ve kontrol olmak üzere iki aşamada hazırlanmaktadır.

Senaryo Analizleri


2.       Finansal farkındalık danışmanlığı

“Para konuşur fakat çok az insan onun dilini anlayabilir. “
Venita Van CASPEL

Kırtasiye maliyetlerini kısmak, personele bedava çay-kahve servisini durdurmak, öğle yemeklerini ucuza veren bir catering firmasından almak, benzin kullanımını kısıtlamak, personeli uçak yerine otobüsle seyahate çıkarmak, satışların düşeceğini bile bile ürünlere zam yapmak çok büyük bir finansal farkındalık oluşturur mu?

Yoksa, finansal farkındalılık yapılması gereken tüm masraf ve maliyet kalemlerinin şirketin hangi `İş Sahası` ile doğrudan ilişkili olduğunu anlamak ve şirketin `iş sahaları`nı yöneten kişi departmanlara finansal sorumluluk yükleyerek kendi işlerinin verimli bir şekilde yönetmeleri talimatını vermek mi olmalıdır?

Bu sorularınızın yanıtını finansal farkındalık danışmanlığında bulabilirsiniz.


3.       Maliyet hakimiyeti danışmanlığı

Zengin bir çelik tüccarı olan Andrew Carnegie bir asır önce şöyle demişti: " Maliyetlerinize dikkat edin, karınız kendi başınızın çaresine bakacaktır." En iyi yöneticiler karları ya da kazançları üzerine çok düşünmezler, saatlerce fiyatlandırma listesi yapmazlar. Onlar bilirler ki, maliyetleri dengede tutmak, kontrol edebilmek hissedarların, CEO`ların onları takdir etmelerinin en garantili yoludur. Ama en kolay yolu değildir.

Eski bir filozof kendisine klay yoldan geometri öğretmesini isteyen bir krala, " geometride kral yolu yoktur." demiştir. Bu yüzden size en kolay değil, en garantili yolu sunuyoruz.

Maliyet Hakimiyeti Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Maliyet Yönetimi